Kedvenc virágosunk kislányának sütöttem ezt a tortát. Sima piskóta tésztát sütöttem és vaníliás krémmel töltöttem meg.
2011. március 13., vasárnap
2011. március 12., szombat
Arthur torta
Barátnőm kisfiának Zsabinak készítettem ezt a tortát. A kérés az volt hogy tejszínes csokikrémmel és oroszkrémmel töltsem meg kakaós piskótalap legyen és Zsabi kedvenc mesehősét (Arthurt) készítsem el a torta tetejére. Aranyos volt Zsabi mert amikor meglátta egyből felismerte :)
2011. február 26., szombat
Barbie torta fodros szoknyában
Kicsit lelkifurdalásom van emiatt a torta miatt mert a férjem félinformációt mondott el róla amikor szólt hogy kellene egy Barbie-s csokitorta az egyik ismerőse kislányának.... mint utólag kiderült emeletes tortát szerettek volna vagyis egy kerek csokitortán lett volna ez a baba... Csokis piskótát sütöttem amit 5 részre vágtam és főzött csokikrémmel töltöttem meg. a szoknyáját ehető fodrokkal, gyöngyökkel díszítettem.
2011. február 25., péntek
Esküvői torta
Elkészítettem életem első esküvői tortáját. A barátnőm ment férjhez és erre az alkalomra készült. Sima piskótalap volt tejszínes krémmel töltve. A torta külsejét Royal icinggel és ehető gyöngyökkel szívecskékkel és virágokkal díszítettem. a torta tetejére cukorból készült galambpárt tettem amit Bali Évi készített el nekem :) köszönet érte.
2011. február 23., szerda
Matuka torta
Kisfiam kedvenc rajzfilm figurája Matuka. Így nem volt kérdés, hogy a születésnapjára milyen tortát kap. Az az igazság hogy jobbra számítottam de a 3D torta nem az erősségem... Csokis piskótát sütöttem amit tejszínes csokikrémmel töltöttem meg és egy éjszakára a hűtőben dermesztettem hogy könnyebb legyen faragni.
2011. február 21., hétfő
Wolksvagen vs Alfa Romeo torta
A férjem egyik ismerősének készült ez a torta aki a wolksvagent szereti, de a férjem megkért hogy piszkálódásból tegyek rá egy Alfa Romeo emblémát is. :) A wolksvagen jelet ezüst lüszter festékkel kentem le.Az Alfa emblémát arany Lüszterfestékkel. Vaníliás krémmel töltöttem meg a piskótalapot. A virágok szárai és a Boldog születésnapot felirat porcukor, tojásfehérjepor és víz keverékéből készült amit habzsákba töltöttem és sima 1-es díszítőcsővel írtam a tortára
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)






